Vývoj a kvalita

Od požadavku na nový produkt až po jeho první výrobu. Tak by se dalo velmi stručně popsat poslání oddělení vývoje a legislativy, za kterým se skrývá celá řada nejrůznějších aktivit. Oddělení kontroly kvality zase odpovídá za jakost doplňků stravy vyráběných ve VITARu. Obě oddělení se tak doplňují a jsou nesmírně důležitá v rozvoji naší nabídky i garance kvality.

Kvalita a vývoj_VITAR

  

  • Oddělení vývoje a legislativy má čtyři zaměstnance a je zodpovědné za přípravu nových produktů, což obnáší návrhy aktivních složek a jejich dávkování včetně přípravy kompletní receptury. 

  • Zabývá se nejen vznikem zcela nových doplňků stravy, ale i úpravou existujících receptur na základě nejnovějších poznatků v oboru i situace na trhu.
     
  • Z pohledu legislativy se zabývá mimo jiné i kompletním zajištěním pro obhájení důležitých certifikátů kvality nebo plněním a zajištěním požadavků požární ochrany či bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

  • Oddělení kontroly kvality a vývoje a legislativy zastřešuje jeho ředitelka Jana Pszczolková.

 

Jak to u nás chodí?

Při vývoji je třeba respektovat celou řadu pravidel – ať už se jedná o účinnost a synergii používaných látek, legislativu, která může povolovat jen jejich určité množství, nebo specifika výroby.

Spolupráce s výrobou je samozřejmě klíčová, po vývoji receptury totiž následuje provedení technologických zkoušek, aby se zjistilo, zda půjde daný doplněk stravy v praxi vyrábět.

Dále je třeba připravit veškeré podklady výrobní dokumentace a všechno správně zadat do systému, podle kterého se navažují suroviny a připravují výrobky. Součástí práce oddělení je také připravení podkladů k popisům výrobků v souladu s platnou legislativou a z pohledu zákonů je třeba udělat i další kroky – od laboratorních rozborů a notifikací, přes registrace až po jednání s úřady typu Státního zdravotního ústavu nebo Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

 

Kdo stojí v čele?

 
Jana Pszczolková

 Ing. Jana Pszczolková, ředitelka kontroly kvality, vývoje a legislativy

 Ve VITARu od: srpen 1996

 Motto: „Devět desetin našeho štěstí spočívá výlučně ve zdraví. S ním se stává všechno zdrojem požitku. Naproti tomu bez něho není žádný vnější statek, ať je jakéhokoliv druhu, uchopitelný.“ (citát Arthura Schopenhauera)

 Záliby: rodina, jóga, odborné knihy a vše co souvisí s mojí prací

Koho právě hledáme?

Nenašli jste pro sebe vhodnou pozici? Zkuste se podívat na další volné pracovní pozice ve VITARu, nebo nám na sebe dejte kontakt, a my se vám ozveme!


Jak to u nás vypadá?