Jak se starat o vlasy, aby byly krásné a silné

18. 9. 2023

Říká se, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Proto je třeba o vlasy pečovat stejně jako o vaše tělo. Pokud sportujete, aby vaše postava byla perfektní, a snažíte se žít podle zdravého životního stylu, zamyslete se i nad tím, jak můžete pomoci svým vlasům.


Na starání se o vlasy je potřeba pohlížet jako na komplexní proces, který zajistí vlasům potřebnou výživu i péči, která povede k vytouženému výsledku - krásným a silným vlasům. Základem je dostatek adekvátních živin, které vlasy potřebují pro svůj růst. Další důležité látky pak dodá i kvalitní kosmetika.

Výživa vlasů: klíč k úspěchu

Revitalon výživa vlasů

Zatímco vnější péči o vlasy už možná máte v malíčku, na vnitřní péči o vlasy se bohužel někdy zapomíná. Jde především o jejich výživu, což je dost podstatná věc. Vlasy jsou z chemického hlediska směsicí mnoha prvků a látek a mnoho z nich je potřeba jim neustále dodávat - například aminokyseliny, vitaminy či minerální látky.

Abyste nemusely každý den kontrolovat, zda máte potřebných živin dostatek, můžete se spolehnout na některý z komplexních doplňků stravy. Třeba Revitalon Forte obsahuje 18 účinných látek a denně stačí užívat jedinou kapsli. Máte tak jednoduše vyřešený problém, jak na výživu vašich vlasů, aby byly krásné a silné. Navíc můžete využít výhodného balení s měsíční kúrou zdarma.

Pokud máte slabé, poškozené nebo vypadávající vlasy, můžete sáhnout i po vnější výživě prostřednictvím Revitalon Vlasového séra - přípravku s vysokou koncentrací účinných látek. Díky aplikaci přímo na pokožku vyživuje vlasové kořínky a podporuje růst vlasů. Vlasové sérum nemastí ani nezatěžuje vlasy.

Mytí vlasů: šetrně a efektivně

Revitalon Kofeinový šamponPřed mytím nezapomeňte vlasy vždy pořádně pročesat. Zbavíte je tak všech použitých stylingových přípravků a rozčešete případná zašmodrchání. Vlasy umývejte šetrně, moc je netřete, radši jen jemně masírujte konečky prstů a nepoužívejte příliš horkou vodu.

Volte šampon vhodný pro váš typ vlasů. Pokud řešíte nějaký problém s vlasy, určitě je vhodné zvolit šampon s vyživujícími látkami. Třeba Revitalon Kofeinový šampon je určený zejména pro péči o jemné, poškozené a vypadávající vlasy, kterým dodává prospěšné látky vyživující vlasy od kořínků.

Mytí vlasů začínejte u pokožky hlavy a u kořínků vlasů, konečkům vlasů stačí šamponu méně. Na závěr je dobré vlasy opláchnout vlažnou vodou, což vlas uzavře a činí jej odolnějším, navíc dodá i lesk.

 

Sušení vlasů: buďte opatrní 

Při sušení platí, že čím trpělivější a šetrnější budete, tím lépe pro vaše vlasy. Ideální je, když vlasy jemně protřete ručníkem, nebudete je příliš mačkat a tahat. Pomoci vám může i bavlněný turban, který usnadňuje vysoušení vlasů, je k nim šetrný a snadno se s ním pracuje.

Fénování sice úpravu vlasů urychlí, navíc dodá účesu i žádaný objem, ale může vlasy také poškodit. Proto nefénujte mokré vlasy, ale počkejte, až budou mírně proschlé. Fén držte dále od hlavy a nepoužívejte příliš horký vzduch. Dejte si pozor i na to, abyste nesušily vlasy dlouho na jednom místě.

 

Revitalon KolagenNOVINKA: Péče i pro vaši pleť

Kromě vlasů můžete s Revitalonem pečovat i o svou pleť - díky novince v podobě rozpustného nápoje Revitalon Mořský kolagen Drink. Příjemně vás překvapí nejen svou lahodnou a jemnou chutí (malina a višeň), ale také vysokou dávkou (4 000 mg) rozpustného hydrolyzovaného mořského kolagenu ve velmi dobře vstřebatelné formě v kombinaci s vitaminem C, který se významně  podílí na obnově kolagenu. Přispívá k udržení zdraví kůže, krevních cév, dásní, kostí a chrupavek.

Kolagen je nejhojněji se vyskytující protein v těle, který je základní stavební složkou svalů, kostí, cév, šlach, chrupavek  a kůže, kde zajišťuje pevnost a pružnost. S přibývajícím věkem přitom se přitom intenzita tvorby kolagenu snižuje, a tak je vhodné ho tělu dodávat.

Všechny přípravky Revitalon koupíte v lékárnách nebo na e-shopu Naševitaminy.cz, kde najdete kompletní sortiment doplňků od VITARu - tradičního českého výrobce vitaminových doplňků.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem