Capri-Sun vyrábíme nově na dvou linkách, díky rekordní investici

6. 11. 2019

V září jsme ji přebrali a instalovali a od října už jede v tandemu s původním strojem. Řeč je o nové výrobní lince nápojů Capri-Sun, která pomáhá zdvojnásobit naši dosavadní produkci. Její pořízení a související úpravy ve výrobním areálu v Tišnově u Brna představují největší investiční akci v historii VITARu.

Teď už linka vyrábí oblíbené nápoje Capri-Sun, cesta do výroby ale byla dlouhá. Od samotného projektu a jeho přípravy po realizaci v letošním roce. Ta začala už na jaře pracemi v halách určených ke skladování a výrobě. Obě bylo potřeba stavebně upravit a připravit jak na nový stroj, tak nové technologie a větší počet výrobků. „Rozšířili jsme výrobní prostor pro plnící linky, máme zcela novou paletizaci včetně moderního robota a řadu nových technologií pro novou i původní linku. Propojili jsme výrobní a skladovací halu, všude jsou dopravníky, které se starají o automatický chod výroby,“ říká ředitel logistiky a nákupu Martin Kurdiovský.

Linka

Teď už máme novou linku Capri-Sun k dispozici, původní stroj je otočený oproti původnímu směru výroby a oba dva jsou nachystané na novou výzvu stejně jako kolegové ve výrobním oddělení. Poptávka po nápojích Capri-Sun neustále stoupá a VITAR navíc od 1. července převzal jejich distribuci v 7 evropských zemích. „Dá se říct, že letos začala nové éra pro Capri-Sun ve VITARu a moc si přeji, abychom v ní byli stejně úspěšní jako dosud,“ uzavírá generální ředitel VITARu Vladimír Polášek, který mimochodem právě u Capri-Sunu (dříve Capri-Sonne) ve firmě začínal (jeho příběh si můžete přečíst zde).

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem