Doplňujte hořčík z dobře využitelného a ekologicky šetrného zdroje

24. 4. 2024

Hořčík neboli magnezium je nesmírně důležitou minerální látkou. V našem organizmu vstupuje hořčík do stovky různých reakcí, které ovlivňuje. Možná vás ale překvapí, že až třetina české populace nemá hořčíku dostatek. Proto mohou pomoci i doplňky stravy – třeba Vitar EKO Hořčík s přírodním zdrojem vysoce biologicky využitelného hořčíku, navíc v ekologicky šetrných obalech.

Abyste měli představu, s čím vším hořčík vašemu tělu pomáhá, vyjmenujeme si hned na začátku jeho přínosy. Hořčík přispívá:

  • ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • k elektrolytické rovnováze
  • ke správnému energetickému metabolismu
  • ke správné činnosti svalů a nervové soustavy
  • ke správné syntéze bílkovin a podílí se na procesu dělení buněk
  • ke správné psychické činnosti

Hořčík – prvek života

Hořčík

Hořčík se podílí dohromady na téměř třech stovkách reakcí v organizmu, a tak není divu, že se mu říká „prvek života“. Doporučená denní dávka hořčíku daná vyhláškou je 375 mg. Jeho potřeba ale zároveň roste například u sportovců, těhotných žen nebo s přibývajícím věkem. A podle studií až třetina Čechů trpí nedostatkem hořčíku, což s sebou nese i další problém zmiňovaný Státním zdravotním ústavem – nedostatek hořčíku snižuje využití neméně důležitého vitaminu D.

Zdroje hořčíku

Pokud se ptáte, kde hořčík brát, máme pro vás pár tipů. Magnezium najdete například v luštěninách, ořechách a semenech nebo ovesných vločkách. Jeho zdrojem jsou i datle, fíky, sušené meruňky nebo banány. Vynechávat byste neměli ani listovou zeleninu, protože hořčík je součástí chlorofylu – zeleného rostlinného barviva.

Pamatujte ale i na to, že vstřebatelnost hořčíku z potravin není zdaleka stoprocentní. Běžně se udává, že využít dokážeme jen kolem 30 procent. Proto se vyplatí sáhnut po dobře využitelných zdrojích magnezia i u doplňků stravy.

Dobře vstřebatelný, tzv. biologicky aktivní, je hořčík například ve formě Aquaminu, který je získáván z moře. Jde o přírodní multiminerální komplex pocházející z mineralizovaných mořských řas a najdete ho třeba ve Vitar EKO Hořčíku. V tomto doplňku stravy od VITARu, tradičního českého výrobce vitaminů, doprovází hořčík i vitamin B6 přispívající například ke správnému energetickému metabolizmu.

Vitar EKO Hořčík s veganskými kapslemi seženete v lékárnách, lékárenských e-shopech, drogeriích dm, Teta a Rossmann nebo přímo na e-shopu VITARu - www.nasevitaminy.cz.

Hořčík

Vitar EKO Friendly řada

Řada doplňků stravy v ekologicky šetrných obalech klade důraz nejen na kvalitu, ale také na ekologickou udržitelnost. Produkty řady Vitar EKO Friendly jsou baleny tak, aby zanechávaly co nejmenší uhlíkovou stopu a šetřily tak naši planetu při výrobě i po následné spotřebě.

Krabička je vyrobena ze 100% recyklovatelného materiálu s použitím ekologicky šetrných barev. Kapsle jsou vyrobeny z rostlinné celulózy a uloženy do sáčků z ekologicky šetrného materiálu, které nahradily klasické blistry. Díky dřevěným kolíčkům jsou stále uzavíratelné. To vše dělá z řady Vitar EKO Friendly výjimečný projekt v oblasti doplňků stravy.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem