Kde brát hořčík, nazývaný prvek života a antistresový minerál?

18. 11. 2022

K čemu všemu je nám hořčík dobrý, jsme si pověděli v prvním článku věnovaném tomuto důležitému prvku. Víme tak, že hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na činnosti nervové soustavy a přispívá k normální psychické činnosti. A že bývá nazýván prvkem života či antistresovým minerálem. Kde ale hořčík neboli magnezium hledat?

Zaměříte-li se na potraviny bohaté na hořčík, neměli byste vynechat listovou zeleninu, protože magnezium je součástí chlorofylu – zeleného rostlinného barviva. Vsadit můžete i na luštěniny, celozrnné obiloviny, z ovoce třeba na banán, fíky nebo jablka. Vhodné jsou i brambory nebo semena (lněná, slunečnicová), hořčík obsahují také sójové boby, kakao nebo drůbeží a skopové maso. A samozřejmě pomohou i doplňky stravy, u kterých přesně víte, kolik hořčíku přijímáte a že vaše tělo dostane, co potřebuje. Vždyť ze studie vyplývá, že dostatečné množství hořčíku chybí až třetině české populace.

Vyberte si formu hořčíku, která vám vyhovuje

VITAR nabízí několik různých forem hořčíku, ze kterých si můžete vybrat tu pro vás nejvhodnější. A ještě si na něm pochutnat! Třeba díky ochuceným šumivým tabletám nebo práškové formě v komfortních jednorázových sáčcích.

Všechny tyto produkty najdete v obchodních řetězcích a drogeriích (Maxi Vita), nebo v lékárnách (Vitar, Revital), ale také na našem e-shopu, kde je kompletní sortiment VITARu - tradičního českého výrobce vitaminů.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem