Máme novou linku na výrobu doplňků stravy v blistrech

15. 11. 2022

Rychlejší, výkonnější a modernější. To jsou vlastnosti charakterizující nejnovější přírůstek mezi naše výrobní linky. Netradiční, specifická a logisticky náročná. To jsou zase slova vystihující transport nové blistrovačky do VITARu a její usazení a instalaci. Investice za více než 13 milionů korun už se každopádně projevuje ve výrobě, protože linka má zdárně za sebou část akceptačních testů.

Výroba na nové lince je plně automatizovaná včetně úkonů, které původní stroj neuměl. Součástí je i kartonovačka, takže linka na svém konci „vypouští“ hotové výrobky – složené krabičky s příslušným obsahem. Ty je pak potřeba ručně naskládat do prodejního displeje a jsou připravené k transportu na sklad a k zákazníkům.

Dokonalejší technologie

Nová linka je až třikrát rychlejší než původní blistrovačka. „Dává nám tak možnost dále rozvíjet sortiment doplňků stravy balených do blistrů, v němž jsme lídrem,“ říká generální ředitel VITARu Vladimír Polášek.

Nová blistrovačka disponuje také lepší a přesnější technologií, která pomáhá zejména kvalitě. „Díky lepší optické kameře je schopná lépe vyhodnotit správnou naplněnost blistru a přesněji dokáže zachytit i případné zlomky tablet a barevnou odlišnost. Kontrola kvality je tak na vyšší úrovni, eliminuje se možnost chyb. Linka nevyhovující kusy z výroby jednoduše vyhodí,“ říká ředitelka výroby doplňků stravy Jana Pszczolková.

Náročné stěhování a testování

Samotné usazení linky do výrobní budovy bylo velmi specifické, protože blistrovačka zamířila do místnosti skrze vnější zeď, kterou bylo třeba kvůli ní vybourat a poté zase hned zazdít. Pro novou linku byly upraveny výrobní prostory odpovídají vyšším standardům na kvalitu. Úpravy zahrnují kromě nové podlahy i nové stropy, instalaci klimatizace a nových rozvodů.

Zajímavostí je, že součástí dodávky bylo i zařízení, které se podílí na vyšší kvalitě výroby, ale které není součástí samotné blistrovačky. Jde o tzv. odprašovací zařízení k lisům tablet, jejichž kvalita úzce souvisí s kvalitou blistrování. „Jde o velký projekt, který si můžeme dovolit díky úspěšnému fungování společnosti. Nová linka nám pomáhá zajistit vysoce efektivní výrobu, která je pro VITAR klíčová. Finance tak vracíme zpět do provozu, abychom byli stále konkurenceschopní a o naše výrobky byl zájem,“ říká generální ředitel VITARu Vladimír Polášek.

V blistrech VITAR nabízí celou řadu doplňků stravy značek Maxi Vita, Vitar, Revitalon nebo eMVe. Další pak vyrábíme v rámci smluvní výroby či pro export do zahraničí.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem