Podzimní chmury zaženete pohybem. Jak si ho nejlépe užít?

24. 9. 2021

Teplota míří dolů a naše ochota se hýbat klesá spolu s ní. Anebo jsme naopak rozhodnutí začít sportovat po pohodovém létu plném relaxu, ale podzim nás prostě odrazuje. Ať tak či tak, vždy bude platit, že pohyb nám prospěje v jakoukoli roční dobu. Na podzim navíc přináší benefit v podobě boje proti špatné náladě, která nás v tomto ročním období může potkat. Jak na to, abyste si pohyb skutečně užili?

Už na konci minulého tisíciletí se prováděly nejrůznější studie zkoumající vliv pohybové aktivity na deprese. A závěry jsou jasné – sportování zlepšuje náladu. Při pohybu se totiž vyplavují endorfiny přezdívané hormony štěstí, které navozují dobrou náladu. Navíc je pravidelný pohyb účinným bojovníkem proti únavě, která nás na podzim také občas trápí. Takže vzhůru do toho!

Oblečení a sportovní výživa

Myslete na oblečení

Jakmile přijdou chladné dny, je třeba myslet na vhodné oblečení, abyste si sport skutečně užili a naopak si nepřivodili nějakou nemoc. Základem je funkční oblečení, které odvádí pot od pokožky a chrání vás před prochlazením. Vyplatí se mít na sobě více tenkých vrstev, při jízdě na kole s sebou můžete vozit návleky na ruce, kolena či celé nohy. Vhodným doplňkem jsou i nejrůznější sportovní vesty a bundy, které jsou lehké a chrání před chladem a větrem. Jde o nepostradatelnou součást výbavy jak při běhu, tak cyklistice nebo procházkách či nordic walkingu.

Pomoci vám může i kompresní oblečení české značky Royal Bay, které pomáhá prohřát svaly před sportem a následně přispívá k lepší výkonnosti i fixaci svalu, po sportu pak zase pomůže s regenerací. Kvalitní komprese totiž vhodně stáhne sval, což má vliv na krevní oběh a zásobování svalů energií a živinami i odvod odpadních látek a laktátu ze svalů. 

Rozcvička a správná výživa – to nejlepší pro tělo

V souvislosti s chladným počasím hrozí při sportu vyšší riziko zranění z důvodu prochlazených svalů. Tomu zamezíte zodpovědným strečinkem neboli protažením a prohřátím svalů před samotnou fyzickou aktivitou. Čas věnovaný rozcvičce se vyplatí a navíc se budete cítit lépe.

Své svaly a pohybový aparát chraňte i jinak – jednak je připravte na fyzickou aktivitu vhodně poskládaným jídelníčkem s dostatkem sacharidů, a myslete také na vhodné doplňky stravy a sportovní výživu. Tyhle pomocníky oceníte proto, že pomáhají vašemu tělu nejen při samotném sportu, ale také se postarají o to, abyste měli chuť na další várku. Například energetické gely, tablety či koncentráty dodávají potřebnou energii, regenerační nápoje urychlují proces zotavení, kloubní výživa zase nabízí péči pro namáhaný kloubní aparát.

Na VITAR se můžete spolehnout na všech frontách – kvalitní kloubní výživu seženete pod značkou MaxiVita (řada Exclusive – Kloubní výživaKolagen forte+), špičkovou sportovní výživu pak nabízí Enervit, jehož výhradním distributorem pro Česko je dceřiná společnost VITAR Sport.

Posilujte imunitu

V období podzimu je zvýšený výskyt nejrůznějších virů a bakterií, člověk proto potřebuje mít silnou imunitu. I k tomu vám pomůže pravidelný pohyb. A pomoci mohou i vitaminy a minerální látky, které můžete snadno přijímat díky kvalitním doplňkům stravy. VITAR nabízí celou škálu takových pomocníků:

Ať už se vydáte na podzimní procházku, běh, cyklistickou vyjížďku, nordic walking, užívejte si podzimu plnými doušky – i tohle roční období má co nabídnout a společně s pohybem a VITARem si ho vychutnáte dosyta a bez špatné nálady!

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem