Pohár zdraví zahájen, sešlo se přes 1000 účastníků

3. 6. 2018

Borovská padesátka Kladským pomezím s dětským Pohádkovým lesem odstartovala letošní ročník Poháru zdraví – seriálu turistických pochodů pro zdravou rodinu. Slunečné počasí a perfektní akce s dlouholetou tradicí přilákala do Borové u Náchoda přes 1000 lidí, nejčastěji celé rodiny s dětmi.

Trasa Pohádkového lesa měřila 5 kilometrů, na kterých děti hledaly zvířátka, plnily úkoly a mohly se setkat s pohádkovými bytostmi. Čekali na ně třeba čerti, Rumcajs s Mankou, víly, ovečky s vlkem a další. A také oblíbená pitíčka Capri-Sonne na stánku VITARu, který byl k dispozici účastníkům na křižovatce všech pěších tras.

Občerstvení s vitaminy pro všechny

Stánek VITARu, hlavního partnera a iniciátora projektu Pohár zdraví, nabídl občerstvení dětem i dospělým. K dispozici byla zmiňovaná pitíčka Capri-Sonne i OvoCé, nápoj pro celou rodinu s vitaminy a zinkem. Účastníci pochodů měřících 15, 25 nebo 50 kilometrů mohli využít také svačinky v podobě MaxiVita Proteinové tyčinky a nastříkat se repelenty Predator pro ochranu před klíšťaty a hmyzem. Úspěch měly také ochutnávky vitaminových a energetických tablet Energit Pro řidiče a dětských vitaminů The Simpsons s kolostrem.

Spokojenost na všech frontách

49. ročník Borovské padesátky nabídl i tři trasy pro cyklisty a všichni účastníci se také mohli zapojit do soutěže s Pohárem zdraví, ve které se hraje o balíčky vitaminů na míru v hodnotě 500 Kč. „Tuhle možnost využilo hodně lidí, stejně jako byl zájem o edukační brožurku VITARu Průvodce zdravějším životem. Celkově bylo zapojení a nabídka VITARu hodnocena všemi velmi pozitivně,“ komentoval první letošní zastávku Poháru zdraví reprezentační trenér akrobatických lyžařů Lukáš Vokatý, který stánek zajišťuje na všech akcích seriálu.

Pohár zdraví pokračuje 10. června v Praze, kde se uskuteční Piknik v botanické zahradě. Kompletní přehled všech pochodů najdete a další podrobnosti o seriálu najdete zde.


Fotogalerie z Poháru zdraví - Borovská 50 a Pohádkový les

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem