Vzhůru na lyže! A co nezapomenout? Přece vitaminy - poradíme jaké...

23. 1. 2023

Na horách už zase padá sníh a řada lidí má v plánu toho využít. Ať už se chystáte na svah nebo do bílé stopy, měli byste myslet na kvalitní vybavení i funkční oblečení, ale i na vhodné vitaminy a minerální látky, které pomůžou s doplňováním potřebných látek i vaší ochranou. Nezapomínejte totiž, že na lyžích si dáváte do těla víc než obvykle, a že zima je sama o sobě náročnější pro náš imunitní systém.

Tak jako je pro vás samozřejmostí vzít si na lyžovačku lyže, hůlky, lyžáky a odpovídající zimní oblečení, nezbytnou výbavou by pro vás měly být také vitaminy a další doplňky stravy. Namáhané tělo má zvýšenou potřebu přísunu určitých látek, a tak vám za ně poděkuje. Co vám na horách pomůže?

Energie

Na svahu i ve stopě oceníte přísun energie. O tu se postará Energit Hroznový cukr, obohacený o pět základních vitaminů. Ideální balení se vejde do každé kapsy a spolu s dextrózou, nejrychlejším zdrojem energie, do sebe dostanete i vitaminy, které při sportování pomohou.

Hořčík 

Svaly si s hořčíkem rozumí, magnézium navíc snižuje únavu a vyčerpání. Takže tohle je váš jasný horský spojenec. Přijímat ho navíc můžete ve formě chutného nápoje díky šumivým tabletám Maxi Vita Exclusive Magnézium forte+, což pomůže i vašemu pitnému režimu, na který byste měli také myslet. Využít můžete také moderní stick-pack Maxi Vita Magnézium – praktický pytlíček, který se vejde kamkoli a jehož obsah stačí nasypat do úst, není třeba zapíjet. Což se zvlášť na horách hodí náramně.

Horké nápoje

Není nic lepšího, než se během dne nebo večer po lyžování trochu ohřát. A když k tomu pomůže výborně chutnající Maxi Vita Horký nápoj s obsahem rostlinných extraktů a vitaminu C se zinkem, které posilují imunitu, jde o dokonalé spojení, které si prostě vychutnáte!

Klouby

Na lyžích jsou samozřejmě hodně namáhané, i ony vám proto poděkují za adekvátní péči. Vyplatí se je večer nahřát, třeba v sauně nebo díky nahřívacím polštářkům. Dlouhodobou pomoc s jejich výživou pak nabízí kloubní výživa obsahující látky jako glukosamin, chondroitin nebo kolagen. Jedná o látky kloubům vlastní, jejich produkce se ale s přibývajícím věkem snižuje, negativní vliv má i nadměrné zatěžování kloubů. Příjem kloubní výživy, ve které se vyskytuje například i boswellin nebo vitamin C, se doporučuje po delší dobu a i na horách si na něj určitě vyplatí myslet.

VITAR nabízí pod svou značkou Maxi Vita tři kloubní výživy: Maxi Vita Premium Kloubní výživa, v řadě Exclusive pak Maxi Vita Kolagen Forte+ a Maxi Vita Exclusive Kloubní výživa.

Vydejte se na hory s VITARem, pomůže vám! Všechny zmiňované doplňky stravy nakoupíte na našem e-shopu, nebo je seženete v obchodech a drogeriích.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem