Aloe vera: bylina pomáhající (nejen) s detoxikací organizmu

29. 3. 2019

Vzhledem připomíná kaktus a botanicky patří mezi sukulenty, do čeledi liliovitých. Pozornost na sebe ale nestrhává ani tak vzhledem jako přínosy pro lidský organizmus. Řeč je o rostlině aloe vera, která má své místo v léčitelství i mnoha doplňcích stravy nebo kosmetických přípravcích. V čem tkví její kouzlo a jak může pomoci vám?

Aloe vera neboli aloe pravá obsahuje desítky zdraví prospěšných látek. Jsou mezi nimi například:

  • vitaminy (A, B, C, D, E)
  • minerální látky (vápník, hořčík, zinek, draslík, chrom a další)
  • enzymy
  • monosacharidy a polysacharidy
  • antioxidanty
  • aminokyseliny

Není tedy divu, že je aloe připisována celá řada prospěšných účinků pro lidský organizmus. Vždyť její schopnosti pomáhat jsou známé už od starého Egypta.

Aloe vera pomáhá už tisíce let

Pomáhala Egypťanům, stejně jako starým Řekům a Římanům. Je součástí tradičního léčitelství v Číně a dalších asijských zemích, populární je dnes i v Evropě nebo Spojených státech. Hodně lidí ji dokonce pěstuje doma a její listy využívá například při hojení popálenin a odřenin kůže. Extrakty z ní jsou ale užitečné i pro trávicí systém, žaludek a střeva.

Zajímavé jsou z aloe její dužnaté listy, především pak jejich gelovitý obsah. Využívaný je jak tento gel, tak latex, který může sloužit jako projímadlo. Aloe vera je každopádně možné užívat jak zevně (například při odřeninách, spáleninách nebo štípancích), tak vnitřně (podpora zažívání).

Revital Očista těla

Detoxikace organizmu

Výborným pomocníkem je aloe vera při detoxikaci neboli očistě organizmu. Extrakt z aloe totiž usnadňuje detoxikační procesy a má pozitivní vliv na trávení, lze ho užívat i při žaludečních obtížích. Společně třeba s ostropestřcem, který má vliv na játra, je tak ideální volbou při očistné kúře, která se nejčastěji zařazuje na začátku roku, na jaře nebo na podzim. Zatímco první dvě mají tělu ulevit od nahromaděných toxických látek a většinou nadměrné konzumaci potravin v závěru a na začátku roku, podzimní detox je spojený s druhou fází očisty. Ta přichází po několika měsících od té první (kdy už se v těle opět hromadí škodlivé látky) a před příchodem závěru roku spojeným se zmiňovanými negativními faktory.

Aloe vera v šumivých tabletách

Dnes není třeba aloe kvůli očistě pěstovat, seženete ji i v doplňcích stravy, jakým je třeba Revital Očista těla. Šumivé tablety obsahují vysokou dávku aloe vera (150 mg extraktu) a také vlákninu (inulin), která je pro střeva a trávicí trakt rovněž prospěšná. Pravidelný příjem aloe tak zajistíte bez problémů každý den chutným nápojem s citronovou příchutí.

Revital Očistu těla seženete v lékárnách a na našem e-shopu Naševitaminy.cz.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem