Podpořte detoxikaci organizmu silnou dávkou ostropestřce

2. 3. 2021

Očista neboli detoxikace organizmu je často skloňovaným pojmem. Proč? Protože detoxikační procesy mají za úkol zbavit naše tělo škodlivých látek, které se v něm usadily. Ať už pocházejí ze stravy nebo znečištěného životního prostředí. Naše tělo má na detoxikaci páky, jejichž činnosti můžeme výrazně pomoci. Tím, že nebudeme organizmus škodlivými látkami zbytečně zatěžovat, i tím, že podpoříme orgány podílející se na očistě organizmu. Jedním z nejdůležitějších jsou játra.

Škodlivé látky se do našeho těla dostávají i při příjemných aktivitách – třeba při jídle (obsažené v potravinách) nebo sportu (obsažené ve vzduchu). Nedá se jim zcela vyhnout, ale na druhou stranu – naše tělo si s nimi umí poradit. Za předpokladu, že vše v organizmu funguje, jak má. V otázce detoxikačních procesů máme na mysli především játra, plíce nebo ledviny. Všechny tyto orgány se starají mimo jiné o záchyt a následné odstranění škodlivin z našeho těla – tedy detoxikaci. 

Játra: důležitý detoxikační orgán

Játra jsou vůbec největším orgánem našeho těla a také hlavním orgánem pro metabolismus neboli látkovou přeměnu. Už proto bychom se měli o játra starat a pomáhat jim. Vždyť v klidovém režimu přes ně protečou až 2 litry krve za minutu!

Ostropestřec mariánský

Úloha jater při detoxikaci organizmu je nezastupitelná. Dochází v nich k procesu shlukování škodlivých látek, které jsou vylučovány do žluče nebo krve a odchází tak z těla ven. To je princip a cíl detoxikačních procesů probíhajících v našem těle. Jak jim můžeme pomoci?

Ostropestřec mariánský – pomocník (nejen) jater

Aby naše detoxikační procesy probíhaly standardně, měli bychom myslet na zdravý a pestrý jídelníček, kvalitní a dostatečný pitný režim, pohyb, ale i klid na jídlo nebo relaxaci. To všechno při očistných procesech pomáhá. Stejně jako nejrůznější účinné látky v čele se staletími prověřenými bylinkami. Jednou z nich je i ostropestřec mariánský.

Ostropestřec pomáhá činnosti jater i zdravému trávení a je tak významným pomocníkem pro očistu organizmu. Kromě toho pomáhá udržovat přirozenou hladinu cukru v krvi a je významný i pro správnou srdeční činnost. Zejména díky obsahu silymarinu – směsi šesti flavonoligandů.

Právě obsah silymarinu se proto uvádí ve složení doplňků stravy s ostropestřcem, které jsou vítanými pomocníky při detoxikačních kúrách. Například Vitar EKO Detox obsahuje vysokou dávku přírodního extraktu ostropestřce mariánského odpovídající 9 g semen této rostliny. Silymarinu najdete v každé veganské kapsli 240 mg a jedná se tak o nejsilnější doplněk stravy s ostropestřcem v nabídce VITARu – tradičního českého výrobce vitaminů.

Vitar EKO Detox navíc obsahuje i prospěšné vitaminy B, C a E a je vhodný i pro vegany. Neobsahuje lepek ani laktózu a obaly této řady doplňků stravy jsou ekologicky šetrné. Koupíte ho v lékárnách, lékárenských e-shopech, drogeriích i v našem e-shopu s kompletním nabídkou Vitar EKO Friendly řady i dalších doplňků VITARu – www.nasevitaminy.cz.

Vitar Detox ostropestřec

Vitar EKO Friendly řada

Nová řada doplňků stravy v ekologicky šetrných obalech klade důraz nejen na kvalitu, ale také na ekologickou udržitelnost. Produkty řady Vitar EKO Friendly jsou baleny tak, aby zanechávaly co nejmenší uhlíkovou stopu a šetřily tak naši planetu při výrobě i po následné spotřebě.

Krabička je vyrobena ze 100% recyklovatelného materiálu s použitím ekologicky šetrných barev. Kapsle jsou vyrobeny z rostlinné celulózy a uloženy do sáčků z ekologicky šetrného materiálu, které nahradily klasické blistry. Díky dřevěným kolíčkům jsou stále uzavíratelné. To vše dělá z řady Vitar EKO Friendly výjimečný projekt v oblasti doplňků stravy.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem