Imunitu školáků můžete posilovat chutně a hravě. Víme, jak na to!

18. 9. 2020

Děti jsou vybíravé a někdy je těžké do nich něco dostat. Zvlášť potraviny bohaté na vitaminy a minerální látky, které jejich organizmus potřebuje k fungování i posilování obranyschopnosti. Právě imunitní systém je přitom se startem školního roku vystaven zvýšenému náporu a důležité mikroživiny potřebuje. Které a jak do školáků dostat?

Možná byste se divili, ale nedostatkem vitaminů, minerálních látek a stopových prvků mnohdy trpí i školáci, kteří jí pravidelně, nemají žádnou alergii a neodmítají žádnou z nabízených potravin. Důvodem může být jejich nedostatečná kvalita nebo skladba jídelníčku. „Proto vznikly akce „Ovoce do škol“ a „Mléko do škol“, protože se ukázalo, jak je jídelníček školáků minerálně a vitamínově nekomplexní, když v něm chybí dostatek ovoce, mléčných výrobků i zeleniny,“ říká prezident Aliance výživových poradců ČR a VITAR ambasador Ing. Ivan Mach, CSc.

The Simpsons Multivitaminy želé - výhodné baleníDalší problém může nastat při intoleranci některé z potravin, ale i v rizikovém období, kdy dětský organizmus potřebuje vyšší příjem důležitých látek. Podzim se svými plískanicemi a poklesem teplot je typickým příkladem, který klade na obranyschopnost nejen školáků zvýšené nároky. A jsou tu i další faktory. „Přicházejí krátké dny, kdy jsou školáci většinu dne bez dostatečné „dávky“ slunečního svitu, což se odráží například ve snižování tvorby vitaminu D, který je tedy vhodné dodávat,“ podotýká Mach. Školáci jsou navíc ve velkém kolektivu, kde se jakékoli viry snadno šíří. Boj s nimi má na starosti právě imunitní systém.

Nastartujte imunitu vašich školáků

Vitaminy a minerální látky jsou důležitým prvkem pro posilování obranyschopnosti, proto by jich školáci měli mít dostatek. Ke správné funkci imunitního systému přispívají vitaminy A, B, C a D nebo zinek. S jejich doplňováním do jídelníčků školáků mohou pomoci doplňky stravy speciálně sestavené pro potřeby dětského organizmu, které školákům chutnají a s jejichž příjmem nemají problém.

The Simpsons Multivitaminy s kolostrem - výhodné baleníTřeba vitaminy The Simpsons od VITARu, tradičního českého výrobce vitaminových doplňků, jsou vyvinuté speciálně pro školáky. Letos nabízejí novou edici multivitaminů ve formě ochucených tablet s kolostrem nebo želé za zvýhodněnou cenu. Želé obsahují 9 vitaminů, zinek, jód a přírodní extrakt ze šípku pro podporu imunity, tablety pak 11 vitaminů a kolostrum. Kolostrum je takzvané prvotní mléko, je první potravou novorozence. Dodává mu vitaminy, minerální látky, stopové prvky, bílkoviny, růstové faktory a protilátky, čímž stimuluje jeho imunitu. Obě formy vitaminů obsahují také tzv. „sluneční“ vitamin D3, jehož tvorba je v podzimním a zimním období omezena z důvodu nedostatku slunečního svitu.

Pokud bude imunitní systém vašich školáků správně fungovat, budou si moct každý den užít naplno s kamarády a plní energie, kterou pro svůj aktivní život potřebují. I během náročného podzimu.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem