Imunitu školáků můžete posilovat chutně a hravě. Víme, jak na to!

2. 9. 2023

Děti jsou vybíravé a někdy je těžké do nich něco dostat. Zvlášť potraviny bohaté na vitaminy a minerální látky, které jejich organizmus potřebuje k fungování i posilování obranyschopnosti. Právě imunitní systém je přitom na podzim a v zimě vystaven zvýšenému náporu a důležité mikroživiny potřebuje. Které a jak do školáků dostat?

Možná byste se divili, ale nedostatkem vitaminů, minerálních látek a stopových prvků mnohdy trpí i školáci, kteří jí pravidelně, nemají žádnou alergii a neodmítají žádnou z nabízených potravin. Důvodem může být jejich nedostatečná kvalita nebo skladba jídelníčku. „Proto vznikly akce „Ovoce do škol“ a „Mléko do škol“, protože se ukázalo, jak je jídelníček školáků minerálně a vitamínově nekomplexní, když v něm chybí dostatek ovoce, mléčných výrobků i zeleniny,“ říká zakladatel Aliance výživových poradců ČR a VITAR ambasador Ing. Ivan Mach, CSc.

Další problém může nastat při intoleranci některé z potravin, ale i v rizikovém období, kdy dětský organizmus potřebuje vyšší příjem důležitých látek. Podzim a zima se svými plískanicemi, zimou a poklesem teplot jsou typickým příkladem, který klade na obranyschopnost nejen školáků zvýšené nároky. A jsou tu i další faktory. „Přicházejí krátké dny, kdy jsou školáci většinu dne bez dostatečné „dávky“ slunečního svitu, což se odráží například ve snižování tvorby vitaminu D, který je tedy vhodné dodávat,“ podotýká Mach. Školáci jsou navíc ve velkém kolektivu, kde se jakékoli viry snadno šíří. Boj s nimi má na starosti právě imunitní systém.

Nastartujte imunitu vašich školáků

Vitar vitaminy KidsVitaminy a minerální látky jsou důležitým prvkem pro posilování obranyschopnosti, proto by jich školáci měli mít dostatek. Ke správné funkci imunitního systému přispívají vitaminy A, B, C a D nebo zinek. S jejich doplňováním do jídelníčků školáků mohou pomoci doplňky stravy speciálně sestavené pro potřeby dětského organizmu, které školákům chutnají a s jejichž příjmem nemají problém.

Třeba vitaminy Vitar Kids s Bobem a Bobkem od VITARu, tradičního českého výrobce vitaminových doplňků, jsou vyvinuté speciálně pro školáky. Multivitaminová želé obsahují 9 vitaminů, zinek, jód a přírodní extrakt ze šípku pro podporu imunity. Sáhnout pak můžete i po šumivých tabletách nebo tvrdých ovocných tabletách s 11 vitaminy a kolostrem. Kolostrum je takzvané prvotní mléko, je první potravou novorozence. Dodává mu vitaminy, minerální látky, stopové prvky, bílkoviny, růstové faktory a protilátky, čímž stimuluje jeho imunitu. Obě formy vitaminů obsahují také tzv. „sluneční“ vitamin D3, jehož tvorba je v podzimním a zimním období omezena z důvodu nedostatku slunečního svitu.

Bob a Bobek nabízejí i limitovanou edici multivitaminu ve formě želé ve společném balení s také velmi prospěšnými omega 3 mastnými kyselinami a dárkem v podobě tetování. Žvýkací kapsle Vitar Kids Omega 3 s příchutí tutti-frutti vhodně doplňují nabídku dětských vitaminů od VITARu a samozřejmě je seženete i samostatně - stejně jako ostatní doplňky stravy s králíky z klobouku  v lékárnách nebo na našem e-shopu www.nasevitaminy.cz. 

Pokud bude imunitní systém vašich školáků správně fungovat, budou si moct každý den užít naplno s kamarády a plní energie, kterou pro svůj aktivní život potřebují. I během náročné zimy.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem