Objevte přínos probiotik a posilujte imunitu s Vitar EKO Friendly doplňky

21. 3. 2022

Věděli jste, že pro imunitní systém je nesmírně důležitá i střevní mikroflóra? Je to dané tím, že bakterie nacházející se ve střevech, se kterými žijeme v symbióze, neustále bojují o životní prostor s patogenními bakteriemi. I proto se nám hodí probiotika – pomáhají totiž udržovat harmonii střevní mikroflóry.

Imunitní systém je neskutečně propracovaný a skládá se z celé řady prvků, na které bychom měli dbát, pokud se chceme udržet v kondici. Jedním z nich je bezesporu i střevní mikrobiom tvořený mikroorganismy sídlícími v našem střevě. Nevidíme je a nemůžeme si na ně sáhnout, ale je dobré o ně pečovat. Tak aby naše obranyschopnost byla co nejlépe funkční.

Střevní mikroflóra a probiotika

Trávení, střevní mikroflóraVýznamné je v celém systému zejména tlusté střevo, v jehož sliznici se nachází obrovské množství buněk imunitního systému. Ty ke své správné činnosti potřebují zdravé prostředí a správné pH. Stav střevní mikroflóry příznivě ovlivňují i probiotika, tedy živé kultury, které najdeme především v zakysaných mléčných výrobcích – jogurtech, kefírech a podobně. Sáhnout samozřejmě můžeme i po probioticích ve formě doplňků stravy.

Například Vitar EKO Probiotika forte obsahují v každé veganské kapsli 1,5 miliardy aktivních buněk 4 probiotických kmenů – Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus a Bacillus coagulans. Ty pomáhají obohatit střevní mikroflóru, kterou tvoří miliardy bakterií důležitých pro fungování lidského organizmu. Harmonie mikroflóry může být narušena celou řadou vlivů, jako jsou nevhodná strava, přemíra cukrů, překyselení organizmu, stres nebo užívání antibiotik. Proto jsou probiotika vítaným pomocníkem.

Pomáhá i vláknina

Vitar EKO Probiotika forte obsahují kromě více než miliardy bakterií i vlákninu, konkrétně inulin. Jedná se o nerozpustnou vlákninu získanou z kořene čekanky, která je potravou pro bakterie vyskytující se v tlustém střevě. Jedná se tedy o tzv. prebiotikum, s jasným přínosem pro střevní mikroflóru. Ta aby fungovala, jak má, musí mít bakterie v ní obsažené ideální podmínky. A vhodná potrava pro ně tomu samozřejmě nahrává.

Aby byl přínos probiotik pro imunitní systém podpořený ještě více, obsahují Vitar EKO Probiotika forte také vitamin C – známý právě pro podporu obranyschopnosti. V obdobích zvýšeného náporu na imunitní systém jsou tak vhodným pomocníkem, kterého seženete v lékárnách, lékárenských e-shopech, drogeriích dm, Teta a Rossmann nebo přímo na e-shopu VITARu, tradičního české výrobce vitaminových doplňků - www.nasevitaminy.cz.

Probiotika_Vitar EKO

Vitar EKO Friendly řada

Nová řada doplňků stravy v ekologicky šetrných obalech klade důraz nejen na kvalitu, ale také na ekologickou udržitelnost. Produkty řady Vitar EKO Friendly jsou baleny tak, aby zanechávaly co nejmenší uhlíkovou stopu a šetřily tak naši planetu při výrobě i po následné spotřebě.

Krabička je vyrobena ze 100% recyklovatelného materiálu s použitím ekologicky šetrných barev. Kapsle jsou vyrobeny z rostlinné celulózy a uloženy do sáčků z ekologicky šetrného materiálu, které nahradily klasické blistry. Díky dřevěným kolíčkům jsou stále uzavíratelné. To vše dělá z řady Vitar EKO Friendly výjimečný projekt v oblasti doplňků stravy.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem