Předpověď aktivity klíštěte slibuje nejvyšší stupeň, chraňte se!

30. 6. 2017

Od soboty do pondělí platí nejvyšší stupně aktivity klíšťat znamenající nejvyšší riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, a je-li infikováno, i pravděpodobnost nakažení klíšťovou encefalitidou nebo lymeskou boreliózou. Základem ochrany před klíšťaty je použití účinného repelentu.

Aktuální předpověď poskytuje Odbor klimatologie Českého hydrometeorologického ústavu, a to vždy dvakrát týdně (v pondělí a ve čtvrtek) na svých webových stránkách. Stupňů aktivity je celkem 10, přičemž nejnižší míru nebezpečí značí číslice 1 a 2, nejvyšší pak 9 a 10. Právě ty nejvyšší hodnoty se objevují v predikci na nadcházející 3 dny (1. - 3.7.). Je tedy třeba obezřetnosti, což znamená aplikaci repelentu a prohlídku těla ráno a večer. Doporučuje se také nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů, kde je lepší držet ze zpevněných cest.

Účinný repelent představuje základní a silnou ochranu před klíšťaty, která tyto roztoče odpuzuje a případně i hubí. Účinných látek existuje několik, mezi nejznámější patří DEET, Icaridin či IR3535. Se všemi se setkáte v repelentech Predator, jejichž výhradním distributorem je VITAR. Navíc si můžete vybrat přesně podle vaší potřeby – klasický Predator Repelent s dobou účinnosti 2-4 hodiny, Predator Repelent Forte s vyšším obsahem účinné látky a delší působností (4-6 hodin) nebo repelent s extrémní účinností určený pro dlouhodobý pohyb v přírodě nebo v místech se zvýšeným výskytem hmyzu Predator Maxx plus. Kůži ochrání 6 až 8 hodin, oblečení dokonce až týden. Pro malé děti od 3 měsíců a osoby s citlivou pokožkou je pak vhodný Predator Repelent Junior.

Predator nabízí i další „vychytávky“:

Predator Outdoor Impregnace představuje repelent určený k impregnaci oděvu, obuvi, stanů, spacích vaků, moskytiér, dětských kočárků, závěsů a podobně. Poskytne efektivní ochranu po dobu až 28 dní a působí i po vyprání oděvu.

Repelent Predator 3D pak nabízí prostorou a plošnou ochranu, vytváří tzv. tekutou moskytiéru. Stačí nastříkat na předměty kolem sebe a repelent vytvoří postupným vypařováním neproniknutelnou clonu (3D moskytiéru) účinnou nejen proti klíšťatům, ale také proti náletům dotěrného hmyzu.

Kompletní nabídku repelentů Predator seženete na našem eshopu

Predator Repelent