Testy potvrzují, že repelenty Predator nedají šanci komárům ani klíšťatům

4. 8. 2018

Repelent je tou nejdoporučovanější prevencí před útoky komárů a klíšťat. Nejen že se chráníte před jejich nevítanou společností, ale především se vyhnete riziku nákazy nejrůznějšími nemocemi. Spolehnout se můžete na účinné repelenty Predator, které prošly náročným testováním v oblastech s extrémním výskytem komárů pod taktovkou Státního zdravotního ústavu. Ten v letošním roce otestoval i speciální repelent určený k impregnaci a výsledky potvrdily jeho vysokou kvalitu.

Predator je jedničkou mezi repelenty v českých lékárnách a patří ke špičce moderních ochranných prostředků proti dotěrnému a nebezpečnému lezoucímu i létajícímu hmyzu. Navíc nabízí i takové speciality, jako outdoor impregnaci s trojitým efektem – odpuzuje nejen komáry, klíšťata, mouchy, muchničky, ovády a další hmyz, ale také vodu, navíc má i hubicí účinek.

Predator Repelent Outdoor impregance je vlastně repelent určený k impregnaci oděvu, obuvi, stanů, spacích vaků nebo moskytiér. Je vhodný i pro materiály s funkční membránou typu Goretex, Sympatex, Klimatex a podobě. Proto je velmi oblíbený mezi rybáři a lovci, mimo jiné i proto, že není parfémovaný. Efektivní ochranu poskytuje dlouhých 28 dnů a působí i po vyprání oděvu.

 

Predator Repelent Outdoor impregnace

Repelent Predator v laboratorních testech obstál

Abychom mohli takové účinky garantovat, je samozřejmě potřeba repelent důkladně otestovat a průběžně prověřovat. My jsme letos do laboratoří Státní zdravotního ústavu poslali Predator Outdoor impregnaci a nechali otestovat její účinek na komáry i klíšťata. Výsledek?

  • Laboratorní testy prokázaly dostatečnou účinnost testovaného přípravku na komáry Aedes aegypti. Textilie ošetřená repelentem Predator Outdoor impregnace odpuzovala komáry po dobu nejméně 1 měsíc po aplikaci impregnace.
  • Laboratorní testy prokázaly účinnost i v případě klíšťat. Textilie ošetřená přípravkem odpuzovala a usmrcovala klíšťata (Ixodes ricinus) po dobu 17 až 28 dní v závislosti na dávce impregnace a vývojovém stádiu klíšťat.

 

Nabídka repelentů Predator je široká a chrání každého

Účinnými látkami v tomto repelentu jsou DEET (24,9 %) a Permethrin (1%), obsahuje také vodoodpudivé látky. Do rodiny Predator repelentů ale patří i výrobky s nižší koncentrací DEETu (například Predator Repelent) nebo s jinými účinnými látkami (Icaridin, IR3535). Vyberou si jak děti (Predator Repelent Junior mohou používat již od 3 měsíců), tak turisté cestující do exotických oblastí s extrémním výskytem komárů (Predator Repelent Maxx plus). Predator myslí i na rybáře a lovce (zmiňovaná Outdoor impregnace) a samozřejmě také na běžnou dospělou populaci (Predator Repelent Forte).

Jak důležitý repelent je a jaké byly jeho výsledky v dalších testech, se dozvíte brzy v rozhovoru s VITAR ambasadorkou doc. RNDr. Alenou Žákovskou, CSc. Sledujte náš web a zatím mrkněte třeba na zajímavosti ze života komárů a klíšťat.

Pokud vás článek zaujal, přihlaste se do našeho VITAR klubu - věrnostního programu se spoustou benefitů. Budete mít jistotu, že vám žádná zajímavost neuteče, novinky vám budeme pravidelně zasílat do vašeho mailu! Přihlásit se můžete zde.