Testy potvrzují, že repelenty Predator nedají šanci komárům ani klíšťatům

4. 8. 2018

Repelent je tou nejdoporučovanější prevencí před útoky komárů a klíšťat. Nejen že se chráníte před jejich nevítanou společností, ale především se vyhnete riziku nákazy nejrůznějšími nemocemi. Spolehnout se můžete na účinné repelenty Predator, které prošly náročným testováním v oblastech s extrémním výskytem komárů pod taktovkou Státního zdravotního ústavu. Ten v letošním roce otestoval i speciální repelent určený k impregnaci a výsledky potvrdily jeho vysokou kvalitu.

Predator je jedničkou mezi repelenty v českých lékárnách a patří ke špičce moderních ochranných prostředků proti dotěrnému a nebezpečnému lezoucímu i létajícímu hmyzu. Navíc nabízí i takové speciality, jako outdoor impregnaci s trojitým efektem – odpuzuje nejen komáry, klíšťata, mouchy, muchničky, ovády a další hmyz, ale také vodu, navíc má i hubicí účinek.

Predator Repelent Outdoor impregance je vlastně repelent určený k impregnaci oděvu, obuvi, stanů, spacích vaků nebo moskytiér. Je vhodný i pro materiály s funkční membránou typu Goretex, Sympatex, Klimatex a podobě. Proto je velmi oblíbený mezi rybáři a lovci, mimo jiné i proto, že není parfémovaný. Efektivní ochranu poskytuje dlouhých 28 dnů a působí i po vyprání oděvu.

 

Predator Repelent Outdoor impregnace

Repelent Predator v laboratorních testech obstál

Abychom mohli takové účinky garantovat, je samozřejmě potřeba repelent důkladně otestovat a průběžně prověřovat. My jsme letos do laboratoří Státní zdravotního ústavu poslali Predator Outdoor impregnaci a nechali otestovat její účinek na komáry i klíšťata. Výsledek?

  • Laboratorní testy prokázaly dostatečnou účinnost testovaného přípravku na komáry Aedes aegypti. Textilie ošetřená repelentem Predator Outdoor impregnace odpuzovala komáry po dobu nejméně 1 měsíc po aplikaci impregnace.
  • Laboratorní testy prokázaly účinnost i v případě klíšťat. Textilie ošetřená přípravkem odpuzovala a usmrcovala klíšťata (Ixodes ricinus) po dobu 17 až 28 dní v závislosti na dávce impregnace a vývojovém stádiu klíšťat.

 

Nabídka repelentů Predator je široká a chrání každého

Účinnými látkami v tomto repelentu jsou DEET (24,9 %) a Permethrin (1%), obsahuje také vodoodpudivé látky. Do rodiny Predator repelentů ale patří i výrobky s nižší koncentrací DEETu (například Predator Repelent) nebo s jinými účinnými látkami (Icaridin, IR3535). Vyberou si jak děti (Predator Repelent Junior mohou používat již od 3 měsíců), tak turisté cestující do exotických oblastí s extrémním výskytem komárů (Predator Repelent Maxx plus). Predator myslí i na rybáře a lovce (zmiňovaná Outdoor impregnace) a samozřejmě také na běžnou dospělou populaci (Predator Repelent Forte).

Jak důležitý repelent je a jaké byly jeho výsledky v dalších testech, se dozvíte brzy v rozhovoru s VITAR ambasadorkou doc. RNDr. Alenou Žákovskou, CSc. Sledujte náš web a zatím mrkněte třeba na zajímavosti ze života komárů a klíšťat.

Pokud vás článek zaujal, přihlaste se do našeho VITAR klubu - věrnostního programu se spoustou benefitů. Budete mít jistotu, že vám žádná zajímavost neuteče, novinky vám budeme pravidelně zasílat do vašeho mailu! Přihlásit se můžete zde.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem