Testy potvrzují, že repelenty Predator nedají šanci komárům ani klíšťatům

30. 8. 2021

Repelent je tou nejdoporučovanější prevencí před útoky komárů a klíšťat. Nejen že se chráníte před jejich nevítanou společností, ale především se vyhnete riziku nákazy nejrůznějšími nemocemi. Spolehnout se můžete na účinné repelenty Predator, které prošly náročným testováním v oblastech s extrémním výskytem komárů pod taktovkou Státního zdravotního ústavu. Ten v minulosti podrobil speciálnímu testu i repelent určený k impregnaci a další dva testy proběhly letos - pro Predator Forte a Predator Aloha. Výsledky vždy potvrdily jejich vysokou účinnost.

Predator je jedničkou mezi repelenty v českých lékárnách a patří ke špičce moderních ochranných prostředků proti dotěrnému a nebezpečnému lezoucímu i létajícímu hmyzu. Což potvrzhuje i ocenění "První volba lékárníka" z roku 2020.

Navíc Predator nabízí i takové speciality, jako outdoor impregnaci s trojitým efektem – odpuzuje nejen komáry, klíšťata, mouchy, muchničky, ovády a další hmyz, ale také vodu, navíc má i hubicí účinek.

Predator Repelent Outdoor impregance je vlastně repelent určený k impregnaci oděvu, obuvi, stanů, spacích vaků nebo moskytiér. Je vhodný i pro materiály s funkční membránou typu Goretex, Sympatex, Klimatex a podobě. Proto je velmi oblíbený mezi rybáři a lovci, mimo jiné i proto, že není parfémovaný. Efektivní ochranu poskytuje dlouhých 28 dnů a působí i po vyprání oděvu.

Predator Repelent Outdoor impregnace

Repelent Predator v laboratorních testech obstál

Abychom mohli takové účinky garantovat, je samozřejmě potřeba repelent důkladně otestovat a průběžně prověřovat. Jakých výsledků dosáhla Predator Outdoor impregnace v laboratoří Státního zdravotního ústavu?

  • Laboratorní testy prokázaly dostatečnou účinnost testovaného přípravku na komáry Aedes aegypti. Textilie ošetřená repelentem Predator Outdoor impregnace odpuzovala komáry po dobu nejméně 1 měsíc po aplikaci impregnace.
  • Laboratorní testy prokázaly účinnost i v případě klíšťat. Textilie ošetřená přípravkem odpuzovala a usmrcovala klíšťata (Ixodes ricinus) po dobu 17 až 28 dní v závislosti na dávce impregnace a vývojovém stádiu klíšťat.

Další nezávislé testy repelentů Predator proběhly letos - Predator Forte a Predator Aloha se objevily v testu serveru iDnes.cz. Oba dva z nich vyšly s výborným hodnocením a potvrzením své účinnosti. U Predatoru Forte naměřili účinnost na klíšťata po dobu 420 minut, u Predatoru Aloha dokonce 480 minut. Oba dva tak byly kladně hodnocené a umístily se v čele žebříčku.

Nabídka repelentů Predator je široká a chrání každého

Účinnými látkami v tomto repelentu jsou DEET (24,9 %) a Permethrin (1%), obsahuje také vodoodpudivé látky. Do rodiny Predator repelentů ale patří i výrobky s nižší koncentrací DEETu (například Predator Repelent) nebo s jinými účinnými látkami (Icaridin, IR3535).

Vyberou si jak děti (Predator Repelent Junior mohou používat již od 3 měsíců), tak turisté cestující do exotických oblastí s extrémním výskytem komárů (Predator Repelent Maxx plus nebo Aloha s ochranným faktorem proti slunečním paprskům). Predator myslí i na rybáře a lovce (zmiňovaná Outdoor impregnace) a samozřejmě také na běžnou dospělou populaci, která nejčastěji sahá po repelentu Predator Forte. Zajímavý je určitě i BIO repelent značky Predator se zvýšeným obsahem účinných látek na přírodní bázi.

Jak důležitý repelent je a jaké byly jeho výsledky v dalších testech, se dozvíte v rozhovoru s VITAR ambasadorkou doc. RNDr. Alenou Žákovskou, Ph.D.. Sledujte náš web a mrkněte třeba i na zajímavosti ze života komárů a klíšťat.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem