Repelenty: důležitá prevence před komáry, klíšťaty a přenášenými nemocemi

7. 6. 2021

Komáři, mouchy, muchničky nebo klíšťata dokážou pořádně otrávit jarní a letní pohodu. Nejen svou dotěrností, bodáním a sáním, ale také kvůli obavám z možné nákazy. Proto se vyplatí myslet včas na základní prevenci, která dotěrnému a nebezpečnému hmyzu vystaví stopku – účinné repelenty.

Lymská borelióza, encefalitida, horečka Dengue, západonilská horečka nebo malárie. To je jen stručný výčet závažných nemocí, které klíšťata a komáři mohou přenášet. Aby k nákaze nedošlo, stačí relativně málo – aby se klíště vůbec nepřisálo a komár nebodnul. Proto existují repelenty a jedničkou na lékárenském trhu v Česku je Predator. „S repelenty obecně mám dobré zkušenosti a Predator se jeví podle našich výzkumů jako vysoce efektivní,“ říká imunoložka a vysokoškolská pedagožka doc. RNDr. Alena Žákovská, PhD.

Predator: repelenty, které fungují

Obliba repelentů Predator je obrovská, zejména díky jejich spolehlivosti, šíři portfolia, ze kterého si vybere každý, i praktickému uzávěru, který umožňuje aplikaci v jakékoli poloze. Nejrůznější testy pak dokazují, že jim patří přední příčka právem. Testovány jsou standardně v extrémních podmínkách záplavových oblastí lužních lesů Státním zdravotním ústavem, Predator Repelent Forte prošel náročnými zkouškami dTestu, repelenty Predator Forte a Outdoor Impregnace uspěly také v praktických testech přímo v terénu i v laboratorních testech. „Repelent Predator Forte odpudil 92 % klíšťat a repelent Predator Outdoor Impregnance 96 %. Odpuzená klíšťata ve většině případů zůstávala v části bez repelentu a nepřelezla jej ani po analýze,“ shrnuje závěry Alena Žákovská.

Jaký repelent vybrat? Predator nabízí spoustu možností i novinky

Predator Repelent ForteRepelenty Predator

Účinný repelent se zvýšeným obsahem účinných látek. Působí proti komárům, klíšťatům, muchničkám a dalšímu hmyzu. Lze jej aplikovat jak na pokožku, tak i na oděv. Účinnost repelentu trvá po dobu 4-6 hodin a je vhodný k delšímu pobytu v přírodě nebo při zvýšené fyzické aktivitě.

Aktuálně můžete vybírat ze 3 velikostí - klasické (150 ml), kapesní (90 ml) a XXL (300 ml).

Predator Repelent Junior

Účinný repelent vhodný pro děti už od 3 měsíců i osoby s citlivou pokožkou. Působí proti komárům, klíšťatům a muchničkám. Lze jej aplikovat jak na pokožku, tak i na oděv. Účinnost repelentu trvá po dobu 2-4 hodin a aplikace je možná ve svislé i vodorovné poloze.

Predator Repelent Maxx plus

Maximálně silný a vysoce účinný kapesní repelent proti klíšťatům a všem druhům komárů ve všech zeměpisných regionech. Díky své vysoké funkčnosti je určený pro oblasti s vysokou pravděpodobností přenosu nákazy nebezpečným hmyzem a extrémně vysokým výskytem komárů. Lze jej aplikovat jak na pokožku, tak i na oděv. Účinnost repelentu trvá po dobu 6-8 hodin a chrání tak i při dlouhodobém pobytu v přírodě nebo při vysoké fyzické zátěži.

Repelenty Predator - novinky

Predator Repelent Bio

Oblíbený repelent se zvýšeným obsahem účinných látek fungující na bázi přírodních esenciálních olejů (citronelal, eukalyptol, limonen a další). Je 100% BIO, bez parfemace a odpuzuje všechny druhy komárů a klíšťat. Lze jej aplikovat jak na pokožku, tak i na oděv. Účinnost repelentu trvá minimálně 3,5 hodiny.

Predator Repelent Aloha

Repelent s ochranným faktorem proti slunečnímu záření (30 SPF). Vysoce účinný kapesní repelent určený i do exotický krajin. Odpuzuje všechny druhy komárů a klíšťat, navíc pokožku chrání před slunečním zářením. Lze jej aplikovat pouze na pokožku a jeho účinnost trvá po dobu 6-8 hodin.

Všechny repelenty Predator je možné koupit v lékárnách nebo na e-shopu VITARu www.nasevitaminy.cz

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem