Novoroční očista těla pomůže. Jak na ni?

14. 1. 2019

Cukroví, chlebíčky, uzeniny, těžká jídla, ale také slazené či alkoholické nápoje. To všechno neodmyslitelně patří ke konci roku, protože člověk jen těžko odmítne štědrovečerní salát, sladké potěšení ve formě cukroví nebo menší oslavu na Silvestra. To všechno ale také dává dohromady koktejl, který může způsobit problémy akutní i dlouhodobé. Proto je správné teď tělu trochu odlehčit. Je čas na novoroční detoxikaci a očistu organizmu!

Díky detoxikaci pocítíte větší množství energie a pomůže vám překonat únavu. Správná detoxikace zbaví tělo škodlivin, přispěje k posílení imunity, a někdy se díky ní zbavíte i nadbytečných kil.


Detoxikace a očista organismu v praxi

Očistné kúry mají mnoho podob – setkáte se s krátkodobými půsty, radikálními dietami nebo dokonce výplachem žaludku či střev. My preferujeme šetrnější přístup a doporučujeme dopřát tělu určité odlehčení společně s dodáváním důležitých látek. Jedná se jak o vitaminy a minerální látky, které ve sváteční stravě chyběly, tak o bylinné extrakty, které tělu pomáhají mimo jiné právě s očistou.

Detoxikací se tělo zbavuje škodlivých látek, které se v něm usadily a mohou poškozovat naše zdraví i různé tělesné funkce. Náš organizmus samozřejmě má samo očistné schopnosti, které obstarávají zejména játra a ledviny, jenže potřebuje i naši součinnost. Například odlehčení jídelníčku, zařazení ovoce a zeleniny, kvalitní a dostatečný pitný režim, pohyb, ale i klid na jídlo nebo relaxaci. To všechno při očistných procesech pomáhá, stejně jako nejrůznější účinné látky v čele se staletími prověřenými bylinkami.


Očista jater a těla: co pomáhá?

Očista RevitalOstropestřec mariánský

Tato bylina je spojena s játry. Přispívá totiž k jejich správné činnosti, internetová encyklopedie Wikipedia hovoří o „blahodárných účincích na játra“. Pravdou je, že ostropestřec mariánský pomáhá i ke zdravému trávení, a tak se již po staletí řadí k bylinám, které jsou velmi vhodné k pročištění při detoxikačních kúrách.

Ostropestřec navíc napomáhá udržovat přirozenou hladinu cukru v krvi a je významný pro správnou srdeční činnost. Přispívá také k přirozené obranyschopnosti organizmu. A není nic jednoduššího, než si ho dopřát ve formě šumivých tablet, tedy v podobě chutného nápoje, který zároveň obohatí při očistě potřebný pitný režim.

150 mg extraktu z ostropestřce najdete například v šumivých tabletách Revital Očista jater, které obsahují i zdraví prospěšnou vlákninu.

Aloe vera

Bylina známá po celém světě je využívaná v lidovém léčitelství i tradiční medicíně. Z pohledu očisty těla je důležitá, protože usnadňuje detoxikační procesy v lidském organizmu a má pozitivní vliv na trávení. Zároveň má antioxidační účinky, což znamená, že bojuje proti volným radikálům, které mohou škodit buňkám. Posiluje také obranyschopnost organizmu. 

Stejně jako u ostropestřce si ji můžete dopřát v podobě chutného nápoje díky šumivým tabletám s obsahem prospěšné vlákniny - v lékárnách narazíte na Revital Očista těla se 150 mg extraktu aloe vera.

MaxiVita Chlorella DetoxChlorella

Také tato sladkovodní řasa pomáhá tělu s detoxikací. Chlorella pyrenoidosa je ceněna mimo jiné pro příznivý vliv na funkci jater, které jsou důležitým orgánem odstraňujícím škodliviny z těla. Chlorella je jedním z nejbohatších zdrojů vitaminů, minerálních látek, esenciálních aminokyselin, nenasycených kyselin a karotenoidů.

Chlorella pomáhá odstranit z organizmu škodlivé látky, napomáhá posilovat obranyschopnost organizmu a pozitivně působí na trávicí ústrojí.

Tuto prospěšnou řasu najdete v doplňcích stravy, například MaxiVita Detox Chlorella jí obsahuje vysoké množství (1500 mg) už ve 3 tabletách.

MaxiVita Sirup Kopřiva


Kopřiva

Ne každý si při pohledu na tuto rostlinu uvědomí, že jde o léčivou bylinu. Její listy však obsahují velké množství minerálních látek i vitaminů, namátkou například hořčík, karotenoidy, flavonoidy nebo vitaminy skupiny B.

Kopřiva také díky obsahu železa podporuje krvetvorbu, osvěžuje organizmus a má vliv na správnou činnost ledvin, čímž pomáhá při očistě těla. Železo navíc snižuje míru únavy a vyčerpání. Proto právě tyto dvě látky, které se hodí i při detoxikaci, najdete společně v MaxiVita Sirupu Železo + kopřiva.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem