Podzimní očista: Připravte tělo na zimu

22. 9. 2020

Kdo už někdy slyšel o očistě neboli detoxikaci organizmu, dobře ví, že je vhodné přistoupit k ní víckrát za rok. Jako ideální se nabízejí období jara a podzimu. Zatímco na jaře vám detoxikace pomůže s očistou organizmu po zimě a svátcích, podzimní detox vaše tělo naopak připraví na mnohdy náročnou zimu.

Během zimy je naše tělo vystaveno mnoha nepříznivým faktorům, k nimž patří chlad, tma, úbytek energie nebo nedostatek pohybu. Mnohem vyšší je také výskyt nachlazení nebo chřipek, takže je dobré mít v pořádku imunitní systém (jak na to jsme psali zde).

Pro posílení obranyschopnosti i nachystání těla na nepříznivé podmínky je dobrá podzimní očista organizmu, kterou doporučujeme dělat citlivě bez extrémů a nepřirozených „hurá“ zásahů.

Detoxikace v praxi

Očistné kúry mají mnoho podob – setkáte se s krátkodobými půsty, radikálními dietami nebo dokonce výplachem žaludku či střev. My preferujeme šetrnější přístup a doporučujeme dopřát tělu určité odlehčení společně s dodáváním důležitých látek. Jedná se jak o vitaminy a minerální látky, které ve stravě mohou v dostatečném množství chybět, tak o bylinné extrakty, které tělu pomáhají mimo jiné právě s očistou.

Detoxikací se tělo zbavuje škodlivých látek, které se v něm usadily a mohou poškozovat naše zdraví i různé tělesné funkce. Náš organizmus samozřejmě má samo očistné schopnosti, které obstarávají zejména játra a ledviny, jenže potřebuje i naši součinnost. Například odlehčení jídelníčku, zařazení ovoce a zeleniny, kvalitní a dostatečný pitný režim, pohyb, ale i klid na jídlo nebo relaxaci. To všechno při očistných procesech pomáhá, stejně jako nejrůznější účinné látky v čele se staletími prověřenými bylinkami.

Čím očistit tělo? 

Očista, detox

Ostropestřec mariánský

Tato bylina je spojena s játry, přispívá totiž k jejich správné činnosti. Internetová encyklopedie Wikipedia hovoří o „blahodárných účincích na játra“. Pravdou je, že ostropestřec mariánský pomáhá i ke zdravému trávení, a tak se již po staletí řadí k bylinám, které jsou velmi vhodné k pročištění při detoxikačních kúrách.

Ostropestřec navíc napomáhá udržovat přirozenou hladinu cukru v krvi a je významný pro správnou srdeční činnost. Přispívá také k přirozené obranyschopnosti organizmu. A není nic jednoduššího, než si ho dopřát ve formě šumivých tablet, tedy v podobě chutného nápoje, který zároveň obohatí při očistě potřebný pitný režim. 150 mg extraktu z ostropestřce najdete například v šumivých tabletách Revital Očista jater, nebo ve formě polykacích tablet MaxiVita Očista jater.

Aloe vera

Bylina známá po celém světě je využívaná v lidovém léčitelství i tradiční medicíně. Z pohledu očisty těla je důležitá, protože usnadňuje detoxikační procesy v lidském organizmu a má pozitivní vliv na trávení. Zároveň má antioxidační účinky, což znamená, že bojuje proti volným radikálům, které mohou škodit buňkám.

Posiluje také obranyschopnost organizmu a stejně jako u ostropestřce si ji můžete dopřát v podobě chutného nápoje díky šumivým tabletám s obsahem prospěšné vlákniny - v lékárnách narazíte na Revital Očista těla se 150 mg extraktu této byliny.

Chlorella 

MaxiVita Chlorella Detox

Také tato sladkovodní řasa pomáhá tělu s detoxikací. Chlorella pyrenoidosa je ceněna mimo jiné pro příznivý vliv na funkci jater, které jsou důležitým orgánem odstraňujícím škodliviny z těla. Chlorella je jedním z nejbohatších zdrojů vitaminů, minerálních látek, esenciálních aminokyselin, nenasycených kyselin a karotenoidů.

Chlorella pomáhá odstranit z organizmu škodlivé látky, napomáhá posilovat obranyschopnost organizmu a pozitivně působí na trávicí ústrojí. Její extrakt najdete například v doplňku stravy MaxiVita Herbal Chlorella.

Kopřiva

Ne každý si při pohledu na tuto rostlinu uvědomí, že jde o léčivou bylinu. Její listy však obsahují velké množství minerálních látek i vitaminů, namátkou například hořčík, karotenoidy, flavonoidy nebo vitaminy skupiny B.

Kopřiva také díky obsahu železa podporuje krvetvorbu, osvěžuje organizmus a má vliv na správnou činnost ledvin, čímž pomáhá při očistě těla, železo navíc snižuje míru únavy a vyčerpání. Proto právě tyto dvě látky, které se hodí i při detoxikaci, najdete společně v MaxiVita Bylinném sirupu Železo + kopřiva. Nebo můžete využít mixu bylinkék včetně kopřivy v našem MaxiVita Exclusive Odvodnění forte+.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem