Šumivé tablety s vitaminy: dobrá volba pro vás i pitný režim

18. 8. 2022

Šumáky, šumivé vitaminy, effervescenty. To všechno jsou názvy používané pro oblíbenou formu doplňků stravy, která umožňuje příjem vitaminů, minerálních látek a dalších užitečných živin příjemným způsobem – v podobě chutného nápoje s obsahem potřebných látek, které mnohdy v běžném jídelníčku v dostatečném množství chybí. S čím vám mohou pomoci?

Vitaminové doplňky ve formě šumivých tablet nejsou na trhu žádnou novinkou. Vždyť i VITAR coby tradiční český výrobce vitaminových doplňků právě s šumáky začínal, a to už v roce 1990. O stále trvající oblibě šumivých vitaminů pak svědčí fakt, že úplně první výrobek (šumivý Revital Multi) se v lékárnách prodává dodnes. Proč mají „šumáky“ stále takovou oblibu?

Šumivé tablety chutnají a osvěží

Effervescentní, tedy rozpustné šumivé tablety s obsahem vitaminů, minerálních látek nebo rostlinných extraktů mají minimálně dvě velké výhody – chutnají, a s jejich příjmem doplníte i tekutiny potřebné pro dodržování pitného režimu. Zatímco druhá přednost platí snad pro všechny „šumáky“ na trhu, ta první není vždy pravidlem. Vyladit chuť šumivých tablet není úplně jednoduché, stejně jako namíchat složení, které nebude výrazně překyselovat organizmus.

Na výběr je z mnoha nejrůznějších příchutí, díky kterým třeba pravidelný příjem šumivého hořčíku nebo vitaminu C nezevšední a šumivé tablety tak mohou být každodenním zpestřením vašeho pitného režimu, který by jinak měla tvořit především obyčejná voda.

šumivé vitaminy_VITAR


Co obsahují šumivé tablety?

Výčet účinných látek, které mohou šumáky obsahovat, je stejně pestrý jako seznam možných příchutí. Mezi nejpopulárnější rozhodně patří hořčík neboli magnesium v šumivých tabletách, dále šumivý vitamin C, multivitamin s celým spektrem vitaminů, ale i vápník, železo nebo nejrůznější rostlinné extrakty. V šumivých tabletách najdete například ginkgo biloba vhodné pro prokrvení, ostropestřec mariánský nebo aloe vera s pozitivním vlivem na trávicí soustavu. Stejně jako šípek, rakytník či acerolu podporující imunitní systém a mnohé další.

Všechny tyto účinné látky pak přijímáte v nápoji, který je obsahuje rozpuštěné a tedy dobře vstřebatelné. Prostě hodíte „šumák“ do vody a vypijete, co potřebujete. Snadno, s chutí a s potěšením!

Chcete-li se podívat na kompletní nabídku vitaminových šumivých tablet od VITARu, navštivte náš e-shop s doplňky stravy Naševitaminy.cz.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem