Vaříme a pečeme se sladidly Irbis: Třená bábovka

18. 10. 2021

Třená bábovka patří k českým klasikám. Tahle je celá kakaová a místo cukru je v ní sladidlo Irbis z rostliny stévie. Oblíbený moučník si tak můžete dopřát bez výčitek.

Třená bábovka

90 g Irbis se sladidly z rostliny stévie, 200 g pšeničné mouky polohrubé, 100 g pšeničné mouky hladké, 30 g kakaového prášku, špetka soli, 1 kypřicí prášek do pečiva, 200 g Hery, 200 ml mléka, 5 ks vajec, olej a mouka na vymazání a vysypání formy

Postup: mouky spolu s kakaem, solí a kypřicím práškem promícháme a prosejeme (můžete zvolit i verzi bez přidaného kakaa). Vejce rozdělíme na bílky a žloutky. Bílky vyšleháme se sladidlem Irbis na pevný sníh. Heru šleháme za postupného přidávání žloutků do pěny. Obě hmoty zlehka spojíme, přidáme mléko a spolu se sypkou směsí krátce promícháme. Formu na bábovku vymažeme olejem a vysypeme polohrubou moukou. Hotové těsto vložíme do upravené formy a pečeme v předehřáté troubě při teplotě 170 °C asi 40 minut. Po vychladnutí vyjmeme z formy a servírujeme.

Sladidla Irbis zakoupíte na e-shopu www.nasevitaminy.cz.

Další recepty se sladidly Irbis:

rebarborový závin
salát s lehkou zálivkou
puding
linecké cukroví
domácí limonáda s ovocem
meruňkový džem
kynuté koláče
marináda na kuřecí či telecí maso

Stáhněte si eBook s recepty, ať je máte vždy u sebe! Najdete ho zde.

Sladidla Irbis

Sladidla Irbis – sladká chuť jako cukr a bez výčitek

Produkty pod značkou Irbis jsou moderní stolní sladidla nabízející řešení všem, kteří hledají kvalitní náhradu cukru. Jedná se totiž o řadu sladidel nové generace, která jsou vhodná pro redukční dietu nebo osoby omezující cukr ve své stravě. Bonusem těchto sladidel je, že zásadně nezvyšují energetickou hodnotu oslazených jídel a nápojů a jsou vysoce sladivé v malém množství – při nižším energetickém příjmu se tak nemusíte vzdávat uspokojení chuti na sladké.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem