Vaříme a pečeme se sladidly Irbis: Vánočka

28. 11. 2019

Také na Vánoce rádi pečete vánočku, ale chcete omezit cukr? Využijte ke slazení sladidla Irbis a máte po problémech! Přinášíme vám recept na výbornou vánočku, ve kterém cukr nahrazuje sypké sladidlo Irbis ze stévie, které je vhodné i pro diabetiky, redukční dietu nebo osoby omezující cukr ve své stravě.

Vánočka

230 g pšeničná mouka hladká, 150 g pšeničná mouka hrubá, 40 g Irbis Stévie, 30 g droždí, 40 g vepřové sádlo, 150 – 200 ml mléka, sůl, loupené sekané mandle, rozinky, vejce na potření.
 
Postup: Mouky promícháme a prosijeme sítkem. Vsypeme do mísy, přidáme rozinky a vyrobíme důlek, do kterého rozdrobíme droždí. Mléko zahřejeme na teplotu cca 30 °C a malou částí (100 ml) zalijeme droždí v míse. S malým množstvím mouky si v důlku pomocí vidličky vyrobíme velmi řídké těsto – omládek. Takto připravený omládek necháme v teplém prostředí vykynout (až svůj původní objem zvětší na dvojnásobek).

Ve zbylém mléce rozpustíme sladidlo Irbis Stévie, přidáme žloutek, olej, sádlo, sůl a směs znovu zahřejeme na původní teplotu. Zalijeme do mísy s vyzrálým omládkem a hnětením vypracujeme hladké, nelepivé těsto. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme v teplém prostředí vykynout (zvětší svůj původní objem opět minimálně na dvojnásobek). Nejlépe uděláme, když těsto po vykynutí opět promícháme a znovu necháme vykynout.

Hotové těsto rozdělíme na klonky 6, anebo 8 ks, ty vyválíme na prameny a upleteme zvolený tvar vánočky. Tu položíme na tukem potřený plech, namašlujeme vejcem a posypeme mandlovými nudličkami – lupínky. Vánočku necháme kynout v teplém prostředí asi 20 – 30 minut a poté pečeme při teplotě cca 180 °C.

Recepty Irbis


Další recepty se sladidly Irbis:

rebarborový závin
čočková polévka
rajská omáčka
palačinky s tvarohem
salát s lehkou zálivkou
puding
linecké cukroví
domácí limonáda s ovocem
meruňkový džem
kynuté koláče
marináda na kuřecí či telecí maso

Stáhněte si eBook s recepty, ať je máte vždy u sebe! Najdete ho zde.

 

Sladidla Irbis – sladká chuť jako cukr a bez výčitek

Produkty pod značkou Irbis jsou moderní stolní sladidla nabízející řešení všem, kteří hledají kvalitní náhradu cukru. Jedná se totiž o řadu sladidel nové generace, která jsou vhodná i pro diabetiky, redukční dietu nebo osoby omezující cukr ve své stravě. Bonusem těchto sladidel je, že zásadně nezvyšují energetickou hodnotu oslazených jídel a nápojů a jsou vysoce sladivé v malém množství – při nižším energetickém příjmu se tak nemusíte vzdávat uspokojení chuti na sladké.

VITAR klub logo
Zaujal vás tento článek? Přihlaste se do VITAR klubu a získáte informace jako první - včetně dalších mnoha výhod!
Přihlásit se můžete zde Stát se členem